ASGAARD – fragment kolejnego utworu z nowej płyty

Asgaard - What if

„What if…” to najnowszy, siódmy autorski album ASGAARD, będący następcą świetnie przyjętej płyty „Stairs to nowhere” z 2012 roku. Tym razem zespół prezentuje się w zupełnie odświeżonej formule po raz pierwszy nawiązując znacznie bardziej do stylistyki muzyki rockowej, aniżeli metalowej.

„What if…” to pierwszy album Asgaard, na którym struktury utworów poukładane zostały w bardziej klasyczny sposób, z przepięknymi melodiami, ale i dużymi, epickimi refrenami. Po raz pierwszy również dwa spośród ośmiu utworów zaśpiewane zostały w języku ojczystym. Dodatkowo w konstrukcje nowych piosenek wplecione zostały elementy z szeroko pojmowanego gatunku electronica. Nową płytę nadal cechują charakterystyczne dla zespołu romantyzm i nostalgia, ambasadorami których od lat są takie zespoły jak Katatonia, Amorphis, Moonspell, Opeth czy Anathema. „What if…” to triumfalny powrót krajowej rockowo-metalowej awangardy.

Płyta „What if…” zespołu Asgaard zostanie wydana:
18.02.2022 w wersji cyfrowej za pośrednictwem Wormholedeath/The Orchard Inc./Sony Music Entertainment
04.03.2022 w wersji fizycznej nakładem wytwórni Szataniec

Autorem okładki jest Bartłomiej Trzos
Zdjęcie zespołu wykonał Roman Baran

Metamorfoza, nieustanna ewolucja oraz stylistyczna nieprzewidywalność – to właśnie konglomerat tych trzech pojęć stał się znakiem rozpoznawczym cechującym twórczość Asgaard. Zespół istnieje na scenie od 25 lat będąc tym samym jednym z pionierów krajowej sceny gothic / rock / metal.
Za sprawą odważnych i wzbudzających kontrowersje wydawnictw przez wielu krytyków określany jest jako jeden z wizjonerów gatunku.

Co tydzień, w każdy następny wtorek w sieci zostanie udostępniony fragment kolejnego utworu na Youtube’owym kanale wytwórni WormHoleDeath. Najnowszy to fragment utworu „Horizon Upside Down” .

źródło: Solid Rock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *