ARCHIVE zapowiada nowy krążęk „#ARCHIVE12”

Archive - 12

Kolektyw ARCHIVE rozpoczął pracę w RAK Recordings Studio w Londynie nad swoim 12 studyjnym albumem. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest ich wieloletni współpracownik Jérome Devoise. Album o roboczym tytule „#Archive12” będzie zawierał 17 utworów i jest dostępny w przedsprzedaży w różnych formatach tutaj: https://archive.tmstor.es/

Edycja deluxe zostanie wzbogacona o bonusowy soundtrack z nowymi i ekskluzywnymi utworami instrumentalnymi, które powstały jako ścieżka dźwiękowa do filmu dokumentalnego zespołu, który zostanie uwieczniony na  taśmie Super 8. Obraz będzie towarzyszył premierze albumu, który ukaże się na początku przyszłego roku. Projekt jest w trakcie powstawania, a za jego realizację odpowiedzialny jest reżyserski duet Ben Sommers i Dean Austin. Artyści będą śledzić proces twórczy zespołu i towarzyszyć muzykom w trakcie nagrań w studio. 


„#Archive12”
jest pierwszym studyjnym wydawnictwem zespołu od czasu „The False Foundation” z 2016 r. Ukaże się nakładem należącego do zespołu labelu Dangervisit za pośrednictwem [PIAS].

Mówiąc o nowym albumie członek-założyciel Archive, Darius Keeler, powiedział: „Gdy świat każdego dnia stawał się coraz dziwniejszy i bardziej niepokojący, pisanie stało się rozwijającą się narracją. Z ograniczoną wolnością jednostki wystawioną na wielką próbę, cierpieniem spowodowanym przez COVID-19 ,strasznymi wydarzeniami w USA pod wodzą Trumpa i wzrostem wpływów prawicy, wszystko wydawało się możliwe. Te wydarzenia wywołały w nas gniew, ale również dziwny rodzaj inspiracji.  Doceniliśmy siłę muzyki i  uświadomiliśmy sobie, jakie mamy szczęście, że możemy wyrażać nasze uczucia w ten sposób. Wydaje się, że na końcu tunelu jest światło, ale nawet w tym świetle zawsze obecne są w nim cienie” 

Zespół będzie intensywnie koncertował po całej Europie w ramach supportu tego wydawnictwa, daty zostaną ogłoszone wkrótce.

źródło: PIAS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *