ARCHIVE – singiel i film o zespole

Archive2022

Uznany kolektyw ARCHIVE z południowego Londynu ogłasza, że „Super8: A Call To Arms & Angels” – dokument opisujący proces powstawania i nagrywania 12. studyjnego albumu zespołu, będzie miał swoją światową premierę na Moment House.

Nakręcony w ciągu ostatnich 12 miesięcy, na kamerze Super 8 znalezionej na strychu rodzinnego domu założyciela Archive, Dariusa Keelera. Dokument opowiada o powstawaniu albumu w niezwykłym czasie globalnej pandemii i lockdownu, a jego kulminacją były sesje nagraniowe w legendarnych studiach RAK w Londynie na początku tego roku.


Oprócz opowieści o procesie twórczym i powstawaniu albumu w tak niespotykanych okolicznościach, zespół zastanawia się również nad swoją 25-letnią historią, w trakcie której Archive ewoluował w kierunku jednego z najbardziej enigmatycznych muzycznych towarów eksportowych Wielkiej Brytanii.


Dwunasty studyjny album zespołu, „Call To Arms & Angels” to 17 utworów zarejestrowanych w RAK Studios w Londynie. Wyprodukowany przez wieloletniego współpracownika Jérome’a Devoise’a, jest pierwszym studyjnym krążkiem zespołu od czasu wydanego w 2016 r. „The False Foundation”.

Odzwierciedlając świat w 2021 r., album ukazuje nie tylko indywidualne i zbiorowe frustracje zespołu oraz wyzwania, którymi zostali obdarzeni przez los, ale także szerszą refleksję innych, których życie zostało spolaryzowane przez rzeczywistość codziennych zmagań takich jak: zdrowie, samopoczucie i indywidualne okoliczności społeczno-ekonomiczne. 

Mówiąc o powstawaniu nowego albumu Darius Keeler mówi: „Nam jako artystom refleksja nad tymi czasami przyniosła mrok i gniew, ale także dziwny rodzaj inspiracji, który był czasami niepokojący. Te nowe doświadczenia pozwoliły nam docenić siłę muzyki i dostrzec, jakie mamy szczęście, że możemy wyrażać nasze uczucia w ten sposób. Wydaje się, że na końcu tunelu jest światło, ale nawet w tym świetle zawsze obecne są cienie.”

źródło: PIAS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *