ANIOŁY – prezentacja

ANIOŁY to warszawski projekt muzyczny o zabarwieniu pop-rockowym. Zespół z inicjatywy Tomasza Kalczyńskiego został „powołany do życia” na początku 2024 roku. Tomasz jest , można powiedzieć, “weteranem polskiej sceny rockowe”. To przede wszystkim aktor, muzyk i kompozytor. Współpracował z wieloma wybitnymi producentami i muzykami. Byli wśród nich: Paweł Gawlik, Wojtek Wójcicki, Filip Siejka, Marek Kościkiewicz i wielu innych. Najbardziej popularnym projektem, który tworzył, wraz z legendą polskiej muzyki – Andrzejem Puczyńskim (Izabelin Studio) był zespół Ola Ost. Najpierw nagrali a potem wyprodukowali, wspólnie dwie płyty Oli Ost dla “Polskich nagrań”. “Pozory” i “Ten surowy powiew nocy”

Tomasz Kalczyński jest bardzo płodnym twórcom. Napisane w ostatnim czasie przez Niego piosenki zostały zaprezentowane Darkowi “Bildarskiemu”, który zgodził się je zaśpiewać w studiu. W rezultacie współpracy z Darkiem “Bildarskim” Bielawskim powstał właśnie prezentowany zespół Anioły

Darek „Bildarski” Bielawski pochodzi z Warszawy, gdzie najczęściej solowo występuję, śpiewając utwory autorskie i covery. Ten doświadczony wokalista i gitarzysta z zawodu jest lekarzem, ale to muzyka zawsze była jego największą życiową pasją. W przeszłości wraz z innymi muzykami z zespołów Sexbomba i Papa Dance grał i występował w zespole Super Yellow Funtastic, a w późniejszym okresie tworzył wraz z Gosią Kosik zespół LOOK.

Do powstającego zespołu Anioły został zaproszony gitarzysta Marcin Sienkiewicz. Bardzo doświadczony muzyk, również związany wcześniej z projektem Ola Ost. Występował także  z zespołem Garden Party.

Stawkę zamknął młody perkusista Tomasz Horodyski. Tomasz to solidny rockowy perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w klasie instrumentów perkusyjnych.

Zespół Anioły, najlepiej czuję się grając koncerty. Energia, którą przekazuję publiczności udziela się i zachęca do dobrej, wspólnej zabawy. 

Zespół Anioły współpracuje ze studiem nagrań producenta i kompozytora Piotra Prusińskiego, który jest także, realizatorem nagrań zespołu. W studiu Piotra powstały mixy utworów, które obecnie możemy słuchać.

Kompozytorem jak już wspomnieliśmy jest Tomasz Kalczyński a teksty do muzyki pisze wybitna, współpracująca w wieloma innymi artystami “tekściarka” Młodego pokolenia Ania Płaczkowska.

Obecnie zespół cały czas pracuje i powstają kolejne nagrania, które sukcesywnie prezentowane są szerokiej publiczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *