SCREAM MAKER, jeden z najbardziej aktywnych reprezentantów polskiej sceny heavymetalowej, podpisał kontrakt z Frontiers Music, wytwórnią, która na co dzień wydaje takie zespoły, jak Whitesnake, Toto, czy Eclipse i wydał właśnie czwarty długogrający krążek – „Land of Fire”! Wszyscy fani klasycznych brzmień spod znaku Iron Maiden, czy Judas Priest będą usatysfakcjonowani.
Krążek promują trzy klipy – „Can’t Stop the Rain„, „See the Light” i „Everybody Needs Illusion„, a nabyć bądź odsłuchać można go tutaj
Scream Maker powinniście znać jako pierwszy polski zespół metalowy, który wydał oficjalnie płytę w Chinach i zagrał tam sześć tras, czy jako organizatora słynnego Memoriału Ronniego Jamesa Dio oraz festiwalu ScreamFest. Zespół powstał w sercu Polski pod koniec 2011 roku, kiedy grupa młodych i pełnych pasji muzyków, w tym obecny członek Michał Wrona (gitara), zjednoczyła się z miłości do heavy metalowej muzyki. Od tamtej pory przebyli fascynującą muzyczną podróż, dając ponad 400 koncertów i dzieląc scenę z takimi zespołami, jak Motorhead, Slayer, czy Judas Priest.
Po trzech sukcesach – albumach „Livin in the Past” (2014), „Back Against the World” (2016) oraz „BloodKing” (2022) – Scream Maker jest gotowy przekroczyć kolejne granice i zaprezentować swoją najlepszą twórczość do tej pory. „Land of Fire” to wulkan energii, pełen potężnych riffów, melodyjnych refrenów i głęboko poruszających tekstów, które zapadają w pamięć na długo. Nowe utwory zespołu pokazują jego ewolucję artystyczną, jednocześnie pozostając wiernymi heavy metalowym korzeniom.
Płytę w wersji CD można zamówić tutaj
Dostępna jest też w streamingu, m.in. tutaj
Zespół szykuje się do kolejnej trasy koncertowej. Jesienią zagra koncerty w Krakowie, Warszawie, Sandomierzu, Poznaniu, Gdańsku oraz Pradze. Daty i szczegóły dostępne będą na stronie www kapeli – screammaker.com