40 LAT APOKALIPSY – Jubileuszowa trasa VADER

Vader XXXX

W tym roku celebrujemy 40-lecie niekwestionowanej legendy death metalu – zespołu VADER! Grupa – wraz z Massive Music – przygotowała dla Was szalone koncerty, które odbędą się w sierpniu i wrześniu. Prześledźmy wspólnie na żywo całą historię Vader, od demonicznych dźwięków „Decapitated Saints”, po szaleńczą furię „Shock &Awe”. Zespół przywiezie ze sobą całą masę niespodzianek – jak na jubileusz przystało.
Zaczynamy 25 sierpnia w olsztyńskim Amfiteatrze – miejscu gdzie Vader się narodził i zdobywał pierwsze sceniczne szlify. Następnie odwiedzimy kolejnych osiem miast, kończąc w Poznaniu. Będą niespodzianki….
Przed Vader wystąpią: Frontside oraz Dopelord (nie dotyczy koncertu w Olsztynie).


VADER
Niewiele jest polskich zespołów, które swoją niezwykle ciężką pracą, uporem oraz niezliczonymi koncertami osiągnęły taki międzynarodowy sukces, oraz ugruntowały swój status muzycznej legendy. A pamiętać trzeba, że początków nie mieli łatwych – realia ówczesnej Polski były zgoła inne, niż to, do czego dzisiaj przywykliśmy.
Vader powstał w roku 1983 w Olsztynie z inicjatywy Piotra „Petera” Wiwczarka i Zbigniewa „Viki” Wróblewskiego. Przełomowym momentem w historii zespołu było nagranie dema „Morbid Reich”. Materiał, wydany przez Carnage Records, został uznany „najlepiej sprzedającą się kasetą w historii death metalu”. Kolejna pozycja w dyskografii zespołu, to nie mniej kultowa płyta „The Ultimate Incantation”. Właśnie do utworu „Dark Age”, pochodzącego z tej płyty, powstał pierwszy klip, emitowany często m.in. w MTV. Późniejsze lata to premiery kolejnych albumów, m. in: „De Profundis”, „Back to the Blind”,
„Litany”, „Welcome to the Morbid Reich” i „Solitude in Madness”.
Nie sposób wymienić wszystkich tras i festiwali, na których wystąpili. Jedno jest pewne – zespół jest w świetnej formie i nie zamierza zwalniać ani przez chwilę!
FB: https://www.facebook.com/vader
YT: https://www.youtube.com/watch?v=LPdbZOoSI8k


FRONTSIDE
Przed laty krzyczeli, że ich przeznaczeniem jest płonąć, ale nigdy się nie spopielili. Frontside to wciąż zespół świeży i witalny, a upływ lat nadaje im szlachetności zamiast zbędnych zmarszczek. Legendarna polska załoga z hardcore punkowym backgroundem zwiedziła już wszystkie zakamarki ekstremy – od deathcore’u przez metalcore, a skończywszy nawet na melodyjnym death metalu – i w każdym odnalazła się bezproblemowo. Bo tu nie ma kanciastego metalu po linii najmniejszego oporu, tylko stale
ponawiane (i z reguły udane) poszukiwania własnego stylu, który czasami potrafi być wyjątkowo nieszablonowy, w końcu wszyscy pamiętamy “Sprawa jest osobista”!
Na przestrzeni trzech dekad – okrągła rocznica działalności stuknęła im w tym roku, równo z 20. urodzinami nagrodzonego Fryderykiem “I odpuść nam nasze winy…” – zespół przeszedł przez wiele sytuacji, także tych trudnych, ale 2023 to dla nich raczej rok sukcesu niż chowania się za gardą. Po odejściu Aumana za sitkiem staje Mollie, a grupa rusza z koncertami i pracą nad nowym materiałem. Warto mieć to na uwadze i zachować czujność – zmiłowania lub łaski raczej się nie spodziewajcie.
FB: https://www.facebook.com/frontsideofficial
YT: https://www.youtube.com/watch?v=7zO3RvFn6C4


DOPELORD
Dopelord powstał w 2010 roku i od tamtej pory nieprzerwanie nagrywa i koncertuje. Zespół ma na koncie cztery albumy długogrające, a ostatni to wydany w 2020 roku „Sign of the Devil”. Stoner doom metal serwowany przez Dopelord, to kombinacja ciężkich riffów, miażdżącego brzmienia i chwytliwych refrenów. Fuzz rozkręcony na 11, zbiór jeńców jest pusty. W 2021 miała premierę, doskonale przyjęta,
EPka „Reality Dagger”.
FB: https://www.facebook.com/Dopelord666
YT: https://www.youtube.com/watch?v=5rV4YXgqnVE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *