SOUNDSCAPE – nowe EP.

Nasza SOUNDSCAPE sięga roku 2008, kiedy to gitarzysta Krzysztof Siryk zainicjował zespół, a dołączył do niego perkusista Mariusz Bieniasz. Dotychczasowa działalność formacji zaowocowała wydaniem albumu długogrającego „Synæsthesia Deluxe” w 2014 roku oraz wieloma udanymi koncertami. Niestety życiowe okoliczności zmusiły zespół do chwilowego zawieszenia działalności.

Teraz jednak, z nowym składem i ambitnym stylem rockowym, SOUNDSCAPE powraca z premierowym materiałem. Mini album/EP „Revival” został nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez Przemysława Nowaka w ImpressiveArt Studio.

Początek nagrań to wiosna 2019, które zakończyły się wiosną 2023. We wrześniu materiał był gotowy a kontrakt podpisany z Lynx Music z datą wydania 19 stycznia 2024.

EP zwiera cztery utwory w stylu „rock/progressive rock”. Za muzykę odpowiedzialny jest Krzysztof Siryk (gitarzysta, założyciel), zaś za warstwę liryczną tandem Krzysztof i wokalista Przemek Zubowicz, który odpowiedzialny jest także za linie melodyczne do powstałych piosenek. Aranżacje to zespołowa praca.Teksty, zespół traktuje poważnie. Stanowią niepowiązane ze sobą bezpośrednio historie o jednostce i jej wewnętrzne walki z emocjami i światem, lecz mające wspólny mianownik czyli człowiek i życie w którym żyje i świat otaczający go.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *