Zobacz koncert OASIS na wielkim Ekranie (Konkurs)

oasis-multikino

23 września o godzinie 20:00 w wybranych kinach sieci Multikino odbędzie się retransmisja legendarnego koncertu OASIS w Knebworth.
W związku z tym mamy dla naszych czytelników dwie podwójne wejściówki na to wydarzenie.

Wystarczy skomentować nasz konkursowy post na https://www.facebook.com/rockareapl w dowolny sposób. Zwycięzców ogłosimy 21.09 tuż po 12:00


Tytuł: OASIS KNEBWORTH 1996

Data: 23 września, 20:00 / Wiek: od 15 lat

Kina:

Bydgoszcz
Gdańsk
Katowice
Kielce
Koszalin
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań 51
Poznań Malta
Rybnik
Rzeszów
Słupsk
Szczecin
Warszawa Młociny
Warszawa Targówek
Warszawa Ursynów
Wrocław Pasaż
Zabrze


Wyreżyserowany przez nagrodzonego Grammy Jake’a Scotta album „Oasis Knebworth 1996” jest zapisem kultowego już koncertu, który jest jednym z najbardziej popularnych występów na żywo ostatnich 25 lat. Film celebruje historię wyjątkowej relacji między Oasis, a ich fanami, która ukazuje nam jeden z historycznych koncertów lat 90-tych. Opowiedziana jest ona w całości oczami obecnych tam fanów, zbudowana wokół obszernych i nigdy wcześniej niepublikowanych archiwalnych nagrań koncertowych, jak również zakulisowych wydarzeń z dodatkowymi wywiadami z zespołem i organizatorami koncertu.

19 listopada specjalny album koncertowy wydany przez Big Brother Recordings Ltd, będzie dostępny na 2 CD, 3 LP, DVD i Blu-Ray.

Dwie noce bicia rekordów Oasis w Knebworth miały miejsce 10 i 11 sierpnia 1996 roku, świadkami tego historycznego momentu było ponad 250 tysięcy fanów zespołu. Bilety trafiły do sprzedaży 11 maja 1996 roku, w nocy przed lokalnymi sklepami muzycznymi i kasami biletowymi utworzyły się kolejki, a fani na całym świecie spędzili dzień na swoich telefonach stacjonarnych, próbując połączyć się z nieustannie zajętymi liniami rezerwacyjnymi. Wszystkie bilety wyprzedały się w mniej niż 24 godziny, bijąc przy tym każdy rekord kasowy w Wielkiej Brytanii. Organizatorzy oszacowali, że zespół mógł sprzedać dwa lub trzy razy więcej biletów, a ponad 2% populacji Wielkiej Brytanii próbowało kupić bilety.

Monumentalne pokazy rozgrywały się na tle Wielkiej Brytanii powoli wychodzącej z dekady recesji. Wyłaniające się z lat 80-tych nastroje narodu zmieniały się, a kultura odradzała się. Powstała Cool Britannia, czyli okres wzmożonej popularności brytyjskiej kultury popularnej i dumy z jej światowego rozprzestrzeniania. Oasis błyskawicznie ucieleśniło ten nowo odkryty optymizm i dumę. Dwa krótkie lata sprawiły, że zespół z osiedla miejskiego w Manchesterze stał się jednym z największych zespołów na świecie.

Koncert z Knebworth zawiera setlistę całkowicie wypełnioną klasykami takimi jak „Columbia”, „Ascuiesce”, „Champagne Supernova” czy „Don’t Look Back In Anger”. Nie mogło oczywiście zabraknąć „Wonderwall”, pierwszego utworu z lat 90-tych który przekroczył miliard streamów na Spotify.

Fani zespołu będą mogli go obejrzeć już 23 września w sieci Multikino w całej Polsce.

Więcej informacji na https://www.oasisknebworth1996.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *