MARILLION WEEKEND już od jutra

MarillionWeekend2022

Po wielkim sukcesie zarówno artystycznym, jak i frekwencyjnym dwóch Marillion Weekends, które odbyły się w naszym kraju w 2017 i 2019 roku, zespół ponownie zdecydował się na zorganizowanie tego wyjątkowego święta fanów w Polsce – ponownie w Łodzi, w znakomitej sali Klubu Wytwórnia.  

W ciągu trzech wieczorów 8, 9 i 10 kwietnia 2022 w Klubie Wytwórnia w Łodzi zespół zagra trzy zestawy utworów, inny każdego dnia. Dokładny plan wydarzenia pozostaje owiany tajemnicą, na razie wiadomo jedynie, że sobotni wieczór wypełni muzyka z najnowszego, znakomitego i uznanego przez krytyków za jeden z najlepszych w karierze zespołu, albumu – „An Hour Before It’s Dark”.  W sobotni i niedzielny wieczór na scenie pojawią się też polskie zespoły supportujące główną gwiazdę, w sobotę będzie to uznany Collage, a w niedzielę stawiający pierwsze kroki na muzycznej scenie – Pinn Dropp.  

Tradycją jest, że w trakcie eventu zbierane są pieniądze na cele dobroczynne. W tym roku, w związku z sytuacją na Ukrainie, z inicjatywy polskiego fanclubu Zespołu The Web Poland – podjęta została współpraca z Polską Akcja Humanitarną, zebrane w loterii pieniądze przekazane zostaną na jej akcję SOS Ukrainie.   Zespół Marillion wyprodukował także specjalnie na te okazję koszulki, dochód ze sprzedaży których przekaże na wyżej wymieniony cel.

źródło: Rockserwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *