TRK PROJECT – 2021/2022 – Books that end in Tears

TRK - Books that end in Tears

1. Lord Of The Flies
2. The Trail
3. 1984
4. Animal Farm

Rok wydania: 2021
Wydawca: Lynx Music


Pomysłowość Ryszarda Kramarskiego nie zna granic. Wydawnictwo, które prowadzi (Lynx Music) co i rusz wydaje kolejne albumy, promując młodych wykonawców, mają też ciekawy „patent” na wznowienia. Wznowienia nigdy nie są kopią 1 do 1 pierwowzoru – zawsze można liczyć na jakieś zmiany… czasem dość znaczące. Tak było ze wznowieniami Millenium („flagowa” formacja Ryszarda Kramarskiego) a w przypadku TRK Project (również zespół naszego głównego bohatera) sprawy poszły jeszcze dalej….

Zaczęło się od krążków „Music Inspired by The Little Prince”, “Sounds From the Past” oraz „Mr. Scrooge”, na których śpiewała Karolina Leszko. Wznowienia rozrosły się już do 2CD a na dodatkowym krążku, w roli wokalisty, pojawił się Dawid Lewandowski. W takim też formacie (dwupłytowym) zostały wydane kolejne dwa krążki „Kay & Gerda” oraz „Books that End in Tears”…. teraz otrzymaliśmy wznowienie tej ostatniej, i uwaga… znów jest 1CD. Tym razem otrzymujemy płytę, na której Karolina i Dawid śpiewają razem!

O samej muzyce nie mam już wiele do napisania, o tym możecie przeczytać w recenzji, która pojawiła się na naszym portalu. Pozwolę sobie jedynie przytoczyć kilka cytatów: „Lubicie sobie czasem popłakać? Jeśli przy lekturze książek czy oglądaniu wzruszającego filmu zdarzyło Wam się uronić łzę to tym razem do kompletu dochodzi najnowsze dzieło Ryszarda Kramarskiego i jego projektu TRK Project.”, „Ryszard Kramarski wziął na warsztat: „Władcę Much”, „Proces”, „Rok 1984” oraz „Folwark Zwierzęcy” i ze swoim perfekcyjnym podejściem do warstwy lirycznej i muzycznej zaprezentował kolejny niezwykle udany album.”, „muzyka płynąca z głośników po prostu wypełnia przestrzeń atmosferą zadumy i niezwykłym klimatem, który stanowi tu podstawę wszystkiego. Cudowne solówki Marcina Kruczka po prostu pieszczą zmysł słuchu i nie można przejść obok nich obojętnie. Wyczucie z jakim gra to po prostu absolutne mistrzostwo gitarowego fachu. Nie można nie wspomnieć też o znakomitej pracy sekcji rytmicznej no i maestro Kramarskim, naszym mistrzu „czarnobiałego” parapetu.”

Nie mogę jednak nie wspomnieć o tym, że zabieg zastosowany na tym wznowieniu jest dla mnie optymalny. Karolina i Dawid powinni śpiewać razem! Otwiera to nowe możliwości a ich głosy znakomicie się uzupełniają i właśnie razem brzmią najlepiej! Kapitalny pomysł… a czy wznowienia wcześniejszych krążków też doczekają się takiej formy wydania? Zobaczymy.

9/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.