MILLENIUM – 2020 – Rarities

Millenium - Rarities

1. River Of Love
2. Time Vehicle
3. The Song Of Hope & Love
4. Comercial Song
5. Envy ( acoustic version )
6. Tic Tock Corporate Clock
7. Ecosong Ethno
8. Colours Of My Life part 2
9. InOutro
10. Woman & Man

Rok wydania: 2020
Wydawca: Lynx Music
https://www.facebook.com/millenium.progrock


Cykl wydawniczy MILLENIUM jest niesamowity. Dopiero co ukazał się album „The Sin” a niemal przed świętami Bożego Narodzenia dostaliśmy kolejne wydawnictwo – krążek „Rarities”.

Czym jest to wydawnictwo? To nic innego jak składanka, w skład której wchodzą utwory, które nie znalazły się na żadnym pełnym wydawnictwie grupy bądź są trudne do zdobycia gdyż pojawiły się na maksisinglach, specjalnych wydaniach itd. Nie będę się tu rozwodził nad tymi drugimi, myślę, że większość fanów zespołu jednak jest w ich posiadaniu, warto jednak pochylić się nad trzema perełkami (na okładce powinna być perła a nie diament 🙂 ) tego krążka czyli utworach „River Of Love”, „Envy (acoustic version)” oraz „InOutro”.

„River of Love” pochodzi z sesji do albumu „The Web” i zachodzę w głowę dlaczego nie znalazł się na tej płycie! To przepiękny, nastrojowy utwór, bardzo stonowany i chwytający za serce. Cudowna linia melodyczna i znakomita interpretacja Łukasza Galla dopełniają całości. „Envy (acoustic version )” jak sam tytuł sugeruje to akustyczna wersja utworu wchodzącego w skład płyty „The Sin”. Jest bardzo nastrojowo i wręcz ascetycznie co uwypukla walory utworu. Trzecia „nowość” to „InOutro” czyli instrumental z okresu płyty „MMXVIII”. Kompozycja ma bardzo aksamitne i szlachetne brzmienie snując się niespiesznie z głośników i pieszcząc uszy słuchacza. Warto zanotować, że sporą robotę robi tu partia ciekawie wkomponowanego saksofonu.

„Rarities” należy traktować w kategoriach ciekawostki. MILLENIUM co jakiś czas zaskakuje nas nietypowymi wydawnictwami i zastanawiam się ileż jeszcze takich niepublikowanych utworów posiada w swojej szufladzie (choć może raczej na twardym dysku) Ryszard Kramarski 🙂 .

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *