BELPHEGOR – 2000/2020 – Necrodaemon-Terrorsathan

Belphegor-Necrodaemon-Terrorsathan

01. Necrodaemon Terrorsathan
02. Vomit Upon The Cross
03. Diabolical Possession
04. Lust Perishes In A Thirst For Blood
05. S.B.S.R.
06. Sadism Unbound
07. Tanzwut – Totengesänge
08. Cremation Of Holiness
08. Necrodaemon Terrorsathan Pt.II / Outro: Analjesus

Rok wydania: 2000/2020
Wydawca: Last Episode/Nuclear Blast
https://www.facebook.com/belphegor


Tylko dla odważnych! Jeśli w waszych żyłach nie płynie ciekła lawa, a na widok mijanego kota nie cieknie wam ślinka to omijajcie ten album…

„Necrodaemon-Terrorsathan” to pochodzący z toku 2000 krążek weteranów austriackiej sceny black/death metalowej, grupy o wiele mówiącej nazwie Belphegor. Płyta, w roku 2020, doczekała się wznowienia i na nowo nagranego utworu tytułowego.

Skojarzenia  z czeluściami piekielnymi są tu jak najbardziej na miejscu. Tu wszystko podane jest w iście diabolicznej otoczce. Kolejne utwory chłoszczą narząd słuchu bezceremonialnie się z nim rozprawiając. Szaleńcze tempa i ekstremalna ekspresja od czasu do czasu przetkana jest jakimiś sytezatorowymi wstawkami, ale tu niepodzielne rządy stanowią gitary (czasem nawet dość melodyjne – np. „Necrodaemon Terrorsathan Pt.II/ Outro: Analjesus”) i opętańcze partie perkusji. Growle są potężne, niskie i bliższe estetyce death metalowej niż black metalowego skrzeku, znakomicie jednak wpisują się w ten totalnie szalony materiał.

Lubię ekstremalną muzykę, ale z Belphegor nigdy specjalnie nie było mi po drodze. Pewnie niespecjalnie się to zmieni i tym razem, ale byłbym niesprawiedliwy gdybym napisał, ze to zły album. Krążek brzmi potężnie a status jakiego w swoim gatunku dorobił się zespół nie wziął się znikąd. To kawał mocarnej muzy, zagranej z polotem i zaangażowaniem!

7,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *