ACUTE MIND – 2020 – Under The Empty Sky

Acute Mind - Under The Empty Sky

1. Shine of Your Soul (6:54)
2. Clouded Eyes (3:26)
3. Daddy (5:20)
4. Hope from the Heart (5:51)
5. Under the Empty Sky (3:27)
6. It’s Not Me (7:31)
7. I Need You (3:48)
8. The Same Again (5:48)
9. Kingdom (3:45)

Rok wydania: 2020
wydawca: Oskar
https://www.facebook.com/ACUTEMIND


Dziesięć długich lat przyszło nam czekać na nowy album lubelskiego ACUTE MIND. Po niezwykle udanym krążku debiutanckim zespół zapadł się pod ziemię i w zasadzie gdy wszyscy pogodzili się z tym, że pozostaną formacją jednego znakomitego krążka, niczym feniks z popiołów, odrodzili się i zaprezentowali album „Under The Empty Sky”.

Co to jest za płyta! Tu nie ma nawet jednej słabszej sekundy – te dziesięć lat czekania zostało zrekompensowane z nawiązką, a ACUTE MIND wrócili silniejsi niż kiedykolwiek! Prog rockowo metalowe dźwięki wypełniające to wydawnictwo z niezwykle nośnymi liniami melodycznymi zaspokoją gust niejednego fana tego typu muzyki. Tu hit goni hit, a talent Marka Majewskiego, wokalistę zespołu, do tworzenia wpadających w ucho melodii po raz kolejny eksplodował! Swoją melodyką powala „Clouded Eyes”, “Hope from the Heart” z delikatnym nastrojowym początkiem i energetyczną drugą częścią zwraca na siebie uwagę emocjonalnym zakończeniem ze smyczkami w tle a „It’s Not Me” to po prostu perełka tej płyty! To ballada, ale zagrana z takim wyczuciem i takim zaangażowaniem, że nie sposób przejść obok niej niewzruszonym. Zespół bardzo ciekawie rozłożył akcenty, bo po dość dynamicznym początku, kolejne utwory są nieco spokojniejsze by w samej końcówce zaatakować słuchacza miksem RATM i Dream Theater w postaci zdecydowanego „Kingdom”.

ACUTE MIND dali jasny sygnał, że w polskim szeroko rozumianym progrocku czy nawet metalu są bardzo mocnym zawodnikiem, a do pełni sukcesu brakuje już tylko odrobiny szczęścia!

10/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *