Gwiazdy Rawy Blues: CHRIS CAIN

CHRIS CAIN wydał w ubiegłym roku fenomenalną płytę: “Raisin’ Cain”, i otrzymał nominację do nagrody Blues Music Awards w kategorii najlepszy album bluesowy roku. Już niedługo pojawi się w katowickim Spodku by zagrać na Rawa Blues Festival.

CHRIS CAIN to gitarzysta, będący pod silnym wpływem takich mistrzów jak B.B. King, Albert Collins, czy Albert King. Jego utwory jedną nogą tkwią w bluesowej tradycji, ale oczy zwrócone są ku przyszłości gatunku. Gitarową wirtuozerię Kalifornijczyka komplementowali między innymi B.B. King i Joe Bonamassa. – Jego gra miała wpływ na mój styl odkąd stałem się posiadaczem gitary. Brzmienie, magiczne frazowanie, no i świetne utwory – mówił z entuzjazmem Bonamassa.

Cain zadebiutował w 1987 roku albumem „Late Night City Blues”, który przyniósł mu aż cztery nominacje do nagrody W.C. Handy’ego (obecnie Blues Music Awards). Stał się również przepustką na koncertowe sceny w USA i Europie, a młody gitarzysta dostąpił zaszczytu wspólnych występów ze swoimi mistrzami: Albertem Collinsem i Albertem Kingiem. Dyskografia Caina liczy 15 płyt, ostatnia – jak dotąd – „Raisin’ Cain” ukazała się nakładem kultowej wytwórni Alligator Records.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.