David Longdon nie żyje

W sobotę 20 listopada, w wieku 56 lat, po wypadku we wczesnych godzinach piątkowego ranka, w szpitalu w Nottingham, zmarł David Longdon, wokalista i muzyk brytyjskiej, progresywnej formacji BIG BIG TRAIN.

David Longdon dołączył do BIG BIG TRAIN w 2009 roku, od razu wywierając znaczący wpływ na  wydany wówczas album „The Underfall Yard”. Następnie wraz z zespołem nagrał kolejne osiem albumów studyjnych, w tym nadchodzący „Welcome To The Planet”. Ponadto w zeszłym roku wydał album z nieżyjącą już Judy Dyble pod nazwą „Dyble Longdon”. Dzień przed wypadkiem pracował w studiu nad nowym solowym albumem.

Był prawdziwym wizjonerem twórczym z niezwykłą głębią talentu. Ale przede wszystkim był pierwszorzędnym i bardzo miłym człowiekiem. Jego rodzina, przyjaciele, koledzy z zespołu BBT i ekipa będą strasznie za nim tęsknić. Album „Welcome To The Planet” zostanie wydany 28 stycznia 2022 roku. Kolejne oświadczenie dotyczące koncertów zespołu w 2022 roku i innych działań zostanie wydane w odpowiednim czasie.

https://www.facebook.com/bigbigtrain

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *