ASYLUM wyda płytę sprzed 11 lat

Po 10 latach przerwy, zakopiańska grupa ASYLUM łącząca w swojej twórczości metal z hardcorem postanowiła wrócić i wydać 30 kwietniu 2021r. album “Independent”, w barwach niemieckiej wytwórni płytowej Metal Blast Records. Materiał, który znajduje się na płycie nie został zmieniony w stosunku do wersji sprzed 11 lat.

ASYLUM to zespół z Zakopanego grający mocny metal przeplatany hardcore’owym zadziorem (Destruction, Kreator, Metallica).  Początki grupy datują się na rok 2004. Do 2010 roku ASYLUM aktywnie koncertował czego owocem było nagranie dwóch albumów: “BEYOND BELIEFS” (2007) i “Independent” (2010). Druga z tych płyt niestety nie została wydana ponieważ drogi muzyków się rozeszły.

Płyta „Independent” jest zróżnicowana a poszczególne utwory opowiadają historię osoby, która przeżyła działania wojenne (“RWANDA” “AGE Of WAR”) i nie potrafiąc sobie z tym poradzić wylądowała w szpitalu psychiatrycznym. Tam ta cała historia ma początek.

ASYLUM: “…Album “Independent” jest w znacznej części polityczny, tekstowo nakierowany na tematy bardzo nas drażniące, takie jak: rasizm, polityka, konsumpcja. Pojawia się motyw historyczny, “Rwanda” została napisana z zamiarem przypomnienia o wydarzeniach z 1994r. gdzie zostało dosłownie porąbanych prawie milion ludzi…. Nie brakuje tutaj również tematu religii i wiary, o czym mówią “About Gods” czy “Saint”, ale to pozostawiamy już Wam, niech każdy dokona własnej interpretacji. Całość okraszona mocnym metalowym brzmieniem z ostrymi partiami solowymi i nietuzinkowym wokalem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z “Independent” ponieważ mamy nadzieję, że jest to małe preludium do materiału nad którym obecnie pracujemy z nowym, mocnym składem ASYLUM…”

Obecnie ASYLUM pracuje już nad nową płytą studyjną, która ma się ukazać w 2022 roku.https://asylumpl.bandcamp.com/album/independent

Źródło: Cantar Music

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *