DROWNFEST#7 18 grudnia w Zaścianku

drownfest7

DROWN MY DAY oraz Klub Zaścianek zapraszają na siódmą edycję mini-festiwalu Drownfest!

Drownfest powraca na krakowską mapę koncertów po rocznej przerwie!

W tym roku w roli headlinerów wystąpią: wrocławskie MENTALLY BLIND, które aktualnie promuje swoje ostatnie wydawnictwo z 2021 roku – “Stage: Zero” oraz świętujący XV-lecie działalności, gospodarze z DROWN MY DAY.

Line-up koncertu uzupełniają: warszawskie PALE PATH, lokalni metalcore’owcy z JENNA EIGHT oraz wrocławscy hardcore’owcy z BRAVE GRAVE. Koncert otworzy występ energicznego Demeted.

Na siódmą edycję Drownfest zapraszamy 18 grudnia do krakowskiego klubu Zaścianek. Przedsprzedaż biletów wystartuje 24 listopada.

KIEDY: 18.12.2021

GDZIE: KRAKÓW @ Zaścianek (ul. Rostafińskiego 4)

BILETY: 40 PLN (przedsprzedaż) / 50 PLN (w dniu koncertu)


MENTALLY BLIND | metalcore, progressive metal | Wrocław

FB: https://www.facebook.com/MentallyBlind

Muzyka Mentally Blind to połączenie progresywnego metalu pełnego technicznych riffów z chwytliwą melodyjnością, pełną przestrzennych pogłosów i analogowych synthezatorów. Na swoim koncie mają trasę z Decapitated, dwie trasy koncertowe u boku Materia, oraz supporty takich zagranicznych gwiazd jak Monuments, Bury Tomorrow, Hactkivist, Uneven Structure czy Napoleon. Aktualnie promują swoje ostatnie wydawnictwo z 2021 roku – Stage: Zero.

DROWN MY DAY | deathcore, metalcore | Kraków

FB: https://www.facebook.com/drownmyday

Grupa powstała w 2006 roku w Krakowie. W latach 2007-2010 zespół wydał kilka mniejszych wydawnictw, w tym m.in. EPkę “FORGOTTEN” (rok 2010), dzięki której zespół został zauważony przez fanów metalcore i deathcore z całej Europy. Rok 2013 przyniósł pierwszy pełnoprawny album “CONFESSIONS”, który ukazał się dzięki niemieckiej wytwórni NOIZGATE RECORDS. Album promowany był licznymi trasami koncertowymi na terenie całej Polski oraz w takich krajach jak chociażby Niemcy, Belgia, Holandia, Słowacja, Węgry czy Czechy. W listopadzie 2018 roku ukazał się drugi longplay zatytułowany “THE GHOST TALES” (Noizgate Records). DROWN MY DAY promowali ten materiał w trakcie trasy koncertowej KNOCK OUT TOUR gdzie wystąpili się u boku DECAPITATED, FRONTSIDE oraz VIRGIN SNATCH. Ostatnim jak do tej pory wydawnictwem grupy jest wydany w 2020 roku split “Blood For Blood”.


PALE PATH | metalcore | Warszawa

FB: https://www.facebook.com/PalePathOfficial/

𝖕𝖆𝖑𝖊 𝖕𝖆𝖙𝖍 to stołeczny zespół serwujący dawkę energetycznych, bezkompromisowych, ciężkich riff’ów, które porywają swoją melodycznością. Zespół wydał własnym sumptem singiel ENEMY razem z mrocznym klipem, który zdobył nagrodę Polish Music Video Awards za najlepszy polski teledysk w kategorii „Rock i Ostre Brzmienie”. Singiel promuje debiutanckie EP zatytułowane “PRIMAL” do którego linki znajdziesz poniżej


JENNA EIGHT* | metalcore, electro | Kraków

FB: https://www.facebook.com/JennaEight

Jenna Eight* to krakowski zespół tworzący oryginalną muzykę łączącą w sobie ciężkie brzmienia z gatunku metalcore oraz szeroko pojętej elektroniki. Założony w 2009r. przez perkusistę Marcina Mazura odniósł sukces, jakim było uczestnictwo w półfinale programu Must Be The Music w 2012 roku. W 2014 roku ukazała się debiutancka płyta pt. “Prime Numbers”, zawierająca największe przeboje Caroline, Far Away i Ice, do których powstały teledyski. Płyta jest w całości dostępna w popularnych serwisach jak Apple Music, Spotify, Youtube. Obecnie zespół kończy prace nad drugą płytą, promowaną przez singiel “The Sharp One”. Wydanie jest planowane na 2022 rok.


BRAVE GRAVE | hardcore, beatdown | Wrocław

FB: https://www.facebook.com/bravegravepl

Soundtrack do rzucania koktajli mołotowa, jest szybko, wolno, a pod sceną kopy z półobrotu.


DEMETED | metalcore | Kraków

FB: https://www.facebook.com/DemetedOfficial/

Zespół reprezentuje szeroką gamę muzycznych pomysłów, głównie w gatunkach metalowych lecz najbliżej jej do sceny ‘core’. Całokształt zespołu wraz z jego gatunkiem uformował się na przestrzeni 2019 roku. Z końcem wspomnianego roku zespół wydał singiel zatytułowany ‘Memories’, który został ciepło przyjęty w kraju jak i poza nim. Obecnie chłopaki pracują nad pierwszą płytą, która ukaże się z początkiem 2022 roku.

PATRONAT:

Music Alert

MetalSide

MetalRuleZ

Cowkrakowie.pl

Kvlt

MetalNews.pl

Rock Area

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *