FUNERAL FAIRY

Funeral Fairy to niewątpliwie jedno z obecnie najważniejszych zjawisk muzycznych stołecznej sceny alternatywnej. W pełni żeński ansambl wkrótce planuje ruszyć pełną parą.


Postanowiłyśmy znaleźć resztę składu pokazując, że nie jesteśmy jakimiś tam koleżankami plotkującymi na sali prób zamiast przy kawie, tylko prawdziwym zespołem. Uznałyśmy, że jeżeli są laski które chcą grać na serio, to szukają też zespołów serio. Wymyśliłyśmy sobie nazwę i postanowiłyśmy że coś nagramy, nawet w niepełnym składzie. – tak o genezie powstania zespołu wypowiedziała się u nas frontmanka grupy, znana z takich kapel jak Metaliator czy Recon By Fire, Mila Sobol.

Zespół został założony w Warszawie w roku 2018. Styl muzyczny grupy, jak same jej członkinie wskazują, inspirowany jest doom metalem, stonerem i okultystycznym rockiem.

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach takich dziewczyn ze świecą szukać. Okazuje się jednak, że stołeczne podziemie wręcz obfituje w wygłodniałe tego rodzaju muzyki przedstawicielki płci pięknej. Funeral Fairy stanowi wręcz niebezpieczną kumulację żeńskiej energii szczególnie odkąd do grupy dołączyła Agnieszka “Agitsu” Bot. Wciąż odradzam się jak feniks. Dzieje się tak, ponieważ pracowałam już w wielu miejscach i przerobiłam tyle różnych zespołów, spośród których większość nie przetrwała… Cieszę się, że tu jestem, robię to co kocham, żyję i gram. Poza tym uwielbiam ogień i piekielny żar… – tak sama zainteresowana skomentowała swój akces do kapeli w wywiadzie dla femmetal.rocks. Ta rewelacyjna, niezwykle skromna artystka w swojej dotychczasowej karierze gra lub grała w takich zespołach jak We Hate Roses, Gasz, Vecordia, czy Poligon Nr. 4. Z pierwszym z tych zespołów wydała w 2018 roku genialną płytę “Bitchcraft”, zaś utwór “You go, Girl!” z repertuaru drugiego z wymienionych stanowił centralny element dźwiękowej oprawy Przystanku Woodstock w latach 2014 i 2015.

Dziewczęta dotychczas wydały zaledwie trzy single, jednak każdy z nich, szczególnie najnowszy cover “Toss a Coin To Your Witcher” zasługuje na uwagę fanów takich grup jak L7, Type O Negative czy Phantom Blue. Na temat wzajemnych fascynacji muzycznych tak oto w wywiadzie dla naszej redakcji wypowiedziała się Milla: Pomyślałam, że nawet jeżeli znalazła już wokalistkę do grupy, to ja chcę poznać tą Patty tak czy inaczej. I tak się zgadałyśmy. Jak to czasem bywa ludziom starczyło zapału na dwie-trzy próby, nagle dają o sobie znać inne obowiązki, ale w przypadku Patty i mnie było inaczej.

Grupa planuje rychłe wydanie płyty. Wszystkie trzy dotychczasowe single możecie zobaczyć poniżej.

Funeral Fairy tworzą Milla (wokal, gitara rytmiczna), Patty (gitara prowadząca), Agistu (bas) oraz Nyx (perkusja).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *